✿ ☼ مرکزفرهنگی منتظران حضرت مهدی ☼ ✿

مو چربها بخوانند


موی افراد از نظر ظاهر شاید با یکدیگر برابر و شبیه باشد، اما در باطن و از نظر جنس با یکدیگر فرق دارد. افرادی که موهای چرب دارند باید به نکات بسیار زیادی توجه کنند.

ریشه چرب بودن موها

دلایل بسیار زیادی برای موهای چرب وجود دارد و پزشکان نیز دلایل متفاوتی را نام می برند، یکی از از این دلایل می تواند خوردن غذاهای چرب باشد یا زدن دست های چرب به موی سر. اما اینها دلایل علمی برای این موضوع نیستند.
بسیاری از پزشکان بر این باورند که عوامل وراثتی در داشتن موهای چرب بسیار دخیل است و اگر یکی از والدین دارای این مشکل باشد با احتمال بالا فرزندان نیز دچار این مشکل می شوند.
پوست انسان چربی های خاص خودش را تولید می کند و این چربی ها از طریق منفذهای روی پوست به سطح بدن می آیند. اگر این چربی ها به میزان زیادی تولید شوند باعث چرب شدن موها می شوند.

نکات مهم

افرادی که موهای صاف دارند به میزان بیشتری چرب بودن موهایشان پیدا است و این افراد باید به این نکته توجه کنند که این چرب بودن موها می تواند باعث آسیب نیز بشود. بهتر است هر روز موهای خود را بشویند.
شاید یک بار شستن در طول روز برای موهای کافی نباشد پس اگر لازم است چندین بار در طول روز این کار را انجام دهید. همچنین در شست و شوها از شامپو استفاده کنید. متخصصان می گویند که استفاده نکردن از نرم کننده ها نیز می تواند برای بهبودبخشیدن به موها مفید باشند.یکی دیگر از نکاتی که لازم است رعایت کنید استفاده از شانه ها و برس های نرم است. همیشه سعی کنید تا خیلی آرام موهای خودتان را شانه کنید. این کار باعث می شود تا روغن از روی پوست سر شما به همه جای موها نرسد.
همچنین لازم است در رژیم غذایی تان تجدیدنظر کنید. بسیاری از پزشکان براین اعتقادند که رژیم غذایی حاوی امگا-۳ می تواند برای موها عالی باشد و آنها را از حالت چرب بودنشان خارج کند.
 مرکزفرهنگی منتظران حضرت مهدی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic