✿ ☼ مرکزفرهنگی منتظران حضرت مهدی ☼ ✿

چند راه برای مقابله با گرمازدگی

با فرارسیدن فصل تابستان که زمان آفتابی شدن آسمان عاری از ابرهای باران زا و فراوانی میوه‌های تابستانی مثل انبه و آناناس است برای بیشتر افراد نگرانی از تکرار یک مشکل جدی به نام گرمازدگی بویژه در مناطق شهری و صنعتی تشدید می‌شود. در این فصل گرمای خیابان‌ها شدیدتر، عطش مردم به نوشیدن مایعات خنک بیشتر و صف‌های بستنی و آبمیوه فروشی‌ها طویل‌تر می‌شود اما آیا راهی برای مقابله با این گرمای زیاد و آزار دهنده وجود دارد.

سایت تخصصی مای هلت دیلی نیوز، در یک مقاله جدید فهرستی از چند اقدام سریع و موثر را ارائه کرده است که برای مقابله با گرمازدگی تاثیرقابل توجهی دارند. در این مقاله توصیه شده است که اولین نکته مهم این است که تا حد امکان بدنتان را خنک نگه دارید و در محیط‌های خنک بیشترین ساعات روز را سپری کنید. سعی کنید خیلی باتحرک و به شدت کار نکنید و حتی‌المقدور در فضاهای سرپوشیده بمانید. آلاسکا و بستنی یخی کمتر بخورید. تا حد امکان به استخر بروید و شنا کردن را در برنامه خود قرار دهید. بیشتر از لباس‌های نخی آزاد با رنگ روشن استفاده کنید.

در صورتی که احساس کردید دمای بدنتان در حال افزایش است می‌توانید مدت کوتاهی سرتان را داخل قسمت فریزر یخچال نگه دارید. وقتی در ترافیک در خیابان و پشت چراغ قرمز قرار گرفته‌اید تا حد امکان زیرسایه درختان توقف کنید. از مجادله و بحث کردن با مردم و اطرافیان خود پرهیز کنید چون این کار دمای بدن شما را افزایش می‌دهد. می‌توانید برای اینکه خنک‌تر شوید هندوانه بخورید و روی هندوانه مقدار زیادی شربت سرد و یخ‌دار بریزید.

در صورت امکان بعد از ساعت ۸ شب دوش آب سرد بگیرید، اگر برایتان مقدور است مدتی از وقت خود را در اماکنی که دستگاه تهویه و خنک‌کننده هوا همیشه روشن است بگذرانید. زیر پنکه سقفی بخوابید که با سرعت کامل کار می‌کند و یا شب‌ها در تراس بخوابید. در پایان نیز با خوشبینی دعا کنید که هرچه زودتر باران ببارد.
 مرکزفرهنگی منتظران حضرت مهدی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic