✿ ☼ مرکزفرهنگی منتظران حضرت مهدی ☼ ✿

اگر همسرتان پا به ماه است…


غذا خوردن مادر در این دو سه ماه پایانی بارداری به دلیل فشرده شدن معده با دشواری‌هایی همراه است لذا باید حواس‌تان را جمع کنید. اگر قصد دارید در این مورد به همسرتان یاری رسانید، برای رهایی از سوزش سردل یا ترش کردن، جلوی دو علت مهم آن را بگیرید. پرخوری و غذا خوردن در شب پیش از رفتن به بستر دو دلیل این مشکل هستند.

به او کمک کنید تا برای تهیه ۵ یا ۶ وعده غذایی کم‌حجم ولی مقوی برنامه‌ریزی کرده و سعی کنید در وعده‌هایی که انتخاب می‌کنید نیازهای غذایی مادر و جنین را مدنظر قرار دهید. اگر همواره همسر شما با حالت ترش کردن معده و یا احساس ناخوشایند سنگینی مواجه شود، قطعا اعصاب شما هم به هم می‌ریزد با ورود مهمان کوچولوی شما که تا مدت کوتاه دیگر از راه می‌رسد، شاید دیگر نتوانید از این سفرهای دو نفره و لحظات ناب آن استفاده کنید.

(اگر عید به سفر نرفته‌اید و نگران شلوغی بوده‌اید همین آخر هفته زمان خوبی است)، به یکدیگر عشق و محبت بورزید و خاطرات شیرین گذشته را مرور کنید و برای آینده‌ای که قرار است از راه برسد، برنامه‌ریزی کنید. صحبت‌های مثبت و محبت‌آمیز به شما کمک می‌کند تا برای لحظاتی هم که شده از دنیای شلوغ و پراسترس امروز رها شوید و به رویاهایی که قرار است با کوچولوی خود داشته باشید، بیندیشید. سعی کنید برای صرف وعده‌های غذایی‌تان از اتومبیل پیاده شوید و از همسرتان بخواهید کمی راه برود.
از رفتن به رستوران‌های بین‌راهی که غذاهای شور یا حاوی مقادیر زیاد سدیم، پرکالری یا چرب عرضه می‌کنند، پرهیز کنید. غذاهای سرخ شده و بی‌ارزش و مانده به درد شما، همسر باردارتان و البته کودکی که در شکم دارد، نمی‌خورد. او در حال افزایش وزن و تکامل است و به کلسیم نیاز مبرم دارد. نوشیدن دوغ را به همسرتان توصیه کنید.

برای صبحانه،‌ وعده ناهار و عصرانه هم فرآورده‌های شیر مناسب‌اند. دردسر دیگری که امکان دارد موجب اذیت شدن همسر شما شود، خارش است. این علامت شایعی است و حدود ۲۰ درصد زنان از آن رنج می‌برند. این خارش هیچ صدمه‌ای به مادر و جنین نمی‌رساند اما به هر حال آزاردهنده است و خواب و آسایش را سلب می‌کند. کشیده شدن عضلات شکم و پوست می‌تواند از دلایل خارش باشد. می‌توانید از همسرتان بخواهید لوسیون مناسبی که به کاهش خارش کمک می‌کند، استفاده کند و برای نواحی و قسمت‌های دور از دسترس مانند پشت بدن‌اش خودتان آن را روی پوست‌اش ماساژ دهید. لوسیون‌ها با مرطوب‌ نگه داشتن سطح پوست خارش را کمتر می‌کنند و همسرتان می‌تواند با آرامش بخوابد. حواس‌تان باشد تا حد امکان از خراشیدن پوست و ملتهب کردن آن بپرهیزید چون مشکل تشدید می‌شود.

 مرکزفرهنگی منتظران حضرت مهدی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic