✿ ☼ مرکزفرهنگی منتظران حضرت مهدی ☼ ✿

چه کار کنیم تا امام زمان عج ظهور کنند ؟ ( رمز نهایی فرج )

السلام علیک یا مضطر الزمان یا مهدی عج

أَمَّن یُجِیبُ الْمُضْطَرَّ إِذَا دَعَاهُ وَیَکْشِفُ ...


در این مقاله با توفیق الهی و مدد مولا صاحب الزمان عج این غریب و مظلوم ال محمد صلوات الله علیهم و احادیث اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام جواب این سوال خیلی خیلی مهم و اساسی که ( چه کار کنیم تا امام زمان عج ظهور کنند ؟ ) از زبان خود اهل بیت علیهم السلام بیان شده است .


در ابتدا با یک حدیث فوق العاده از امام جواد علیه السلام مقاله را اغاز میکنیم یا جواد الائمه مدد ...
حدیث اول :
امام محمد بن علی الجواد علیه السلام فرمودند:
لو عُیّن لهذا الامر وقت لقست القلوب و لرجع عامّه الناس عن الاسلام و لکن قالوا: ما اسرعه! ما اقربه! تألفاً لقلوب الناس و تقریبا للفرج
اگر برای این امر وقتی تعیین شود دل ها را قساوت می گیرد و توده مردم از اسلام بر می گردند. بگویید: چه زود است! چقدر نزدیک است! تا دل مردم آرام گیردو فرج نزدیک شود .
الکافی، ج ۱، باب کراهیه التوقیت، ص ۳۸۹؛ نعمانی، الغیبه، ص۲۹۶٫

این حدیث زیبا می فرماید به مردم بگوییم که فرج نزدیک است بدون تعیین وقت ، این یعنی مردم را به نزدیک بودن ظهور ترغیب و تشویق کنیم و ایشان را به این امر امیدوار کنیم (البته بدون اینکه برای این امر زمانی را تعیین کرده باشیم ) چرا که خود این کار باعث نزدیک شدن ظهور میشود (تقریبا للفرج) بنابراین یکی از مهم ترین کارها برای این امر ( چه کار کنیم تا امام زمان ظهور کنند ؟ ) همین کار است .
کلمات کلیدی این حدیث : عامّه الناس + ما اقربه = و تقریبا للفرج
عموم مردم + چه نزدیک است = نزدیک شدن ظهور
حدیث دوم یا ابا صالح المهدی ادرکنی :
قال الامام المهدی علیه السلام:
«لَوْ أَنَّ أَشْیاعَنا وَفَّقَهُمُ اللّهُ لِطاعَتِهِ عَلَى اجتماع مِنَ الْقُلُوبِ فِى الْوَفاءِ بِالْعَهْدِ عَلَیْهِمْ لَما تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الُْیمْنُ بِلِقائِنا وَ لَتَعَجَّلَتْ لَهُمُ السَّعادَهُ بِمُشاهَدَتِنا.»
اگر شیعیان ما ـ که خداوند آنها را به طاعت و بندگى خویش موفّق بدارد ـ در وفاى به عهد و پیمان الهى اتّحاد و اتّفاق مى داشتند و عهد و پیمان را محترم مى شمردند، سعادت دیدار ( ظهور) ما به تأخیر نمى افتاد و زودتر به سعادت دیدار ما نائل مى شدند
کمال الدین جلد ۲
از حدیث فوق واول نتیجه گرفته میشود که مردم باید برای این امر اتحاد داشته باشند .
کلمات کلیدی این حدیث : عَلَى اجتماع مِنَ الْقُلُوب = وَ لَتَعَجَّلَتْ
اتحاد = نزدیک شدن ظهور
حدیث سوم یا صادق ال محمد فرج :
حضرت امام صادق علیه السلام می فرمایند :
فلما طال علی بنی اسرائیل العذاب ضجوا و بکوا الی الله اربعین صباحاً فاوحی الله الی موسی و هارون یخلصهم من فرعون فحطّ عنهم سبعین و مأه سنه، هکذا انتم لو فعلتم لفرج الله عنا، فاما اذ لم تکونو فان الامر ینتهی الی منتهاه
هنگامی عذاب و سختی بر بنی اسرائیل طولانی شد، در پیشگاه الهی دست به دعا برداشتند
و چهل روز ضجه و گریه داشتند تا اینکه خدای تعالی به موسی و هارون وحی فرمود تا آن ها را
از دست فرعون نجات دهند و با این کارشان خدا از ۱۷۰ سال باقیمانده غیبت صرف نظر فرمود
بعد امام صادق می فرمایند:" : همچنین اگر شما(شیعیان) چنین کنید[توبه کنید و به درگاه خدا
تضرع و دعا نمایید] خدای تعالی حتماً فرج ما را خواهد رساند[قبل از رسیدن به انتهایش]
و اگر این کار را نکنید امر ظهور به انتهایش موکول خواهد شد!
بحار الأنوارجلد۵۲صفحه ۱۳۱،حدیث۱۳۴
در این حدیث هم اشاره شده اگر عموم مردم با اتحاد و همدلی دست به دعا برداشته و همه با هم ظهور امام زمان عج را بخواهند در این صورت به فرموده ی امام صادق علیه السلام خداوند حتما فرج را می رساند .
کلمات کلیدی این حدیث : ضجوا و بکوا + انتم = لفرج الله عنا
دعای همگانی با ضجه و گریه + شما شیعیان = فرج و ظهور
حدیث چهارم یا صادق ال محمد مدد :
امام صادق علیه السلام :
توقع امر صاحبک لیلک و نهارک
شبانه روز توقع ظهور صاحبت (حضرت مهدی عج) را داشته باش . (در هر شبت و در هر روزت توقع ظهور صاحبت را داشته باش)
بحارالأنوار ج ۵۹ ص۱۵۹
کلمه ی کلیدی این حدیث : توقع امر = توقع ظهور در هر لحظه (ظهور ناگهانی)
حدیث پنجم یا مهدی عج ادرکنی :
امام زمان عج در پی سوالاتی که اسحاق بن یعقوب از ایشان پرسید ، اینگونه پاسخ فرمودند :
فأغلقوا باب السؤال عما لا یعنیکم، ولا تتکلفوا علم ما قد کفیتم، و اکثروا الدعاء بتعجیل الفرج، فان ذلک فرجکم والسلام على من اتبع الهدى.
پس ببندید در سوال را از انچه برایتان سودی ندارد و خودتان را در انچه ما شما را کفایت میکنیم به تکلف و مشقت نیاندازید و برای تعجیل در فرج بسیار زیاد دعا کنید که همانا فرج شما در ان است و سلام بر کسی که از هدایت (زیاد دعا کردن برای فرج ) تبعیت کند .
کمال الدین، ج ۲، ص ۴۸۳
کلمه ی کلیدی این حدیث : و اکثروا الدعاء = تعجیل الفرج
دعای زیاد = نزدیک شدن فرج

رمز نهایی فرج :

با توجه به این ۵ حدیث از اهل بیت علیهم السلام اگر عموم مردم یکدیگر را به نزدیکی ظهور ترغیب و تشویق کنند و همه با هم و به صورت همگانی در همه ی زمان ها و مکانها (مثلا نیمه ی شعبان مثل محرم و عاشورا که برای امام حسین علیه السلام به خیابان ها می ایند برای امام زمان عج هم جمع شوند و یا صاحب الزمان یا صاحب الزمان کنند ، اللهم عجل لولیک الفرج بگویند و ... ) با اتحاد زبانی و فلبی همراه با گریه و ضجه با دلهای از همه جا بریده دعای بسیار کنند و فرج امام زمان عج را از خدا بخواهند و توقع ظهور را داشته باشند ، خداوند هم حتما فرج را میرساند .اینکه چکار کنیم تا امام زمان عج ظهور کنند ؟ مشخص شد اما حالا شما باید این را هر طوری که شده به گوش عموم مردم برسانید با تماس با مسئولین و درج در سایت ها و وبلاگ ها و انجمن ها و خبر گزاری های خویش و دیگران و پیامک و ایمیل و ... خلاصه اطلاع رسانی اش به این ابعاد کار همه است .
پیشنهاد : روز نیمه ی شعبان ۱۴۳۳ قمری همه ی مردم مثل عاشورا در خیابان ها و مساجد و حرم های اهل بیت و امام زادگان و ... مثل مسجد مقدس جمکران و حرم مطهر امام رضا و حرم حضرت عبدالعظیم و حرم حضرت احمد بن موسی شاهچراغ و ... میدان امام حسین و خیابان ولی عصر و میدان ازادی و ... صدا کنند مولای خویش را (یا صاحب الزمان ، یا صاحب الزمان ) (عجل علی ظهورک یا صاحب الزمان ) (اللهم عجل لولیک الفرج ) و ...
در اخر از علما و مراجع ، مسئولین ، صاحبان تریبون و سایت ، رئوس هیئات ، همه ی منتظران و . .. درخواست اطلاع رسانی داریم .
التماس دعای فرج به امید ان روز نزدیک که شما هم با این کار عظیم شاهد ظهور حضرت باشید و در زمره ی اصحاب ایشان قرار بگیرید .
والسلام على من اتبع الهدى
منبع : احادیث اهل بیت


 مرکزفرهنگی منتظران حضرت مهدی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic